BLOG

Co to jest Reformer?

 

Reformer ma kształt zbliżony do łóżka, jednak w odróżnieniu od innych maszyn fitness a także innych sprzętów Pilates, posiada ruchomą platformę. System Sprężyn i linek (u Josefa Pilatesa były to paski skórzane) pozwala na wykonywanie wielu kombinacji ćwiczeń, a dzięki ruchomej platformie wiele z nich przybiera charakter tzw. ćwiczeń równoważnych.

Specyfika treningu na Reformerze

Reformer gwarantuje zajmujące i efektywne treningi dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Ćwiczenia na tym sprzęcie wpływają doskonale na zwiększenie siły i elastyczności mięśni, a dzięki zastosowaniu jumping board (dodatkowej pionowej platformy) można wykonywać dynamiczne ćwiczenia cardio, poprawiające kondycję. Właśnie przy użyciu jumping board wykonuje się na Reformerze podskoki na jednej lub obu nogach w leżeniu tyłem, bokiem lub w klęku na platformie. Podłożenie pod biodra małych piłeczek Franklina, stanowi dodatkowe wyzwanie dla równowagi. To kolejne przykłady treningu funkcjonalnego, podobnie jak cała gama ćwiczeń na Reformerze w pozycji stojącej, gdzie jedna stopa znajduje się na ruchomej platformie, a druga na przykład na footbarze. Jeszcze większym wyzwaniem jest wykonanie pompek, lub utrzymanie pozycji podporu przodem, gdy znajdująca się pod ciałem platforma jest ruchoma.

Chcesz zostać instruktorem Pilates Reformer? Zapisz się na kurs w Open Mind School (klik)

Źródło: artykuł “Antyk, ale na topie czyli trening funkcjonalny przy użyciu maszyn pilates cz.1”, autor Aneta Figurska, magazyn Trainer 1/2013

Open Mind Pilates Studio&School

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl


KALENDARZ SZKOLEŃ