667 663 233 biuro@openmindschool.pl Zaloguj się

Strefa relaksu i terapii

W studiu Open Mind, przy ulicy Szerokiej 31 w Szczecinie do pracy z ciałem mamy podejście holistyczne. W ofercie poza ćwiczeniami indywidualnymi oraz grupowymi oferujemy szereg usług od najlepszych specjalistów, którzy zadbają o poprawę samopoczucia ciała i umysłu.

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów, którzy zapewnią Ci profesjonalną opiekę i indywidualne podejście do Twoich potrzeb. Nasze usługi są dostępne zarówno dla osób poszukujących relaksu i odprężenia, jak i dla tych, którzy borykają się z problemami bólowymi i chcą zainwestować w swoje zdrowie i dobrostan na dłuższą metę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami i skorzystania z naszej oferty. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc w osiągnięciu pełnego potencjału zdrowia i dobrostanu ciała i umysłu.

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę lub uzyskać więcej informacji.

MASAŻ POWIĘZIOWY

Czym jest masaż powięziowy? Podczas naszego życia grawitacja i inne siły nieustannie oddziałują się na nasze ciało. Nasz układ mięśniowo-powięziowy reaguje na te siły i razem z układem kostnym przenosi je przez całe ciało. Wady posturalne, ograniczona ruchomość oraz niewłaściwe wzorce ruchowe mogą stanowić poważną przeszkodę dla prawidłowej dystrybucji sił. Z biegiem czasu może dojść do przeciążenia tkanek miękkich i bólu.

Masaż powięziowy to jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami miękkimi. Jej celem jest polepszenie ruchomości i postawy, umożliwiając naszemu ciału sprawniejszą reakcję na oddziałujące się na niego siły.

Jak przebiega zabieg? Kluczowy element masażu powięziowego stanowi szczegółowa analiza postawy i ruchomości. Następnie praca manualna jest wykonana tylko tam gdzie postawa i ruchomość nie są optymalne. Nierzadko są to odległe regiony ciała w stosunku do miejsca gdzie występuje ból. Sesje przez klientów często są opisywane jako uwalniające zarówno fizycznie jak mentalnie.

Terapeuta: Krzysztof Borowski pracuje jako trener prozdrowotny i masażysta. Rozpoczął karierę w Amsterdamie, obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Regularnie prowadzi warsztaty na temat pilates i innych rodzajów treningu prozdrowotnego. Dyplomowany Instruktor Open Mind Pilates Matwork oraz Reformer. Absolwent Anatomy Trains Structural Bodywork 
według Thomasa Myersa, czyli manualnej pracy z powięzią.
 Więcej informacji o Krzysztofie: www.christophborowski.com 
Instagram:@christoph_borowski

(Czas trwania 1 sesji 50 min. / 170 zł)

MASAŻ KOBIDO

Czym jest masaż kobido? Jest to japońska technika masażu obejmująca głowę, twarz, szyję, dekolt i kark, uznawana za nieinwazyjną alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej, często określana jako niechirurgiczny lifting twarzy. Dzięki zastosowaniu licznych technik masażu oraz różnej ich intensywności, pobudza się metabolizm tkanek, skóra staje się odżywiona i dotleniona dzięki poprawie ukrwienia, stymuluje się głębsze warstwy skóry do produkcji kolagenu, niweluje się zwiększone napięcie mięśniowe (łagodzi objawy szczękościsku, bruksizmu), bruzdy mimiczne ulegają spłyceniu. Drenaż limfatyczny wspomaga oczyszczanie skóry z toksyn poprzez udrożnienie kanałów limfatycznych. Taśmy kinezjologiczne wspomagają i przedłużają efekty zabiegu, które są widoczne już po pierwszej sesji. Dla najlepszego efektu liftingu masaż należy powtarzać regularnie, co wcale nie oznacza, że często (optymalnie raz w miesiącu).

Jak przebiega zabieg? Zabieg jest wykonywany przez magistra fizjoterapii i obejmuje: przygotowanie do zabiegu, demakijaż. Uelastycznianie tkanek całej głowy, relaksację ramion, szyi, karku, twarzy.  Drenaż limfatyczny, procedurę liftingującą, procedurę modelującą, masaż chłodnymi kulami solnymi oraz na koniec oklejanie twarzy taśmami kinezjologicznymi.

Terapeuta: Radosław Boćkowski –  Fizjoterapeuta i certyfikowany trener OM Pilates Matwork Instructor oraz OM Pilates Studio Instructor (Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Ladder Barrel, Spine Corrector). Prowadząc zajęcia łączy podejście medyczne z metodą Pilates oraz szczyptą treningu siłowego. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej zajmuje się między innymi masażem tkanek głębokich oraz metodą PNF. Ukończył ponadto kursy terapii punktów spustowych, terapii wisceralnej oraz treningu personalnego.

(Czas trwania 1 sesji 90 min. / 260 zł)

SOUL THERAPY

Czym jest soul therapy? To terapia, dzięki której poczujesz emocje, które można zidentyfikować, „przeżyć”, a następnie puścić, co pozwoli na głębokie zrelaksowanie ciała i odpuszczenie nieustannej kontroli umysłu. Po sesji dostaniesz zastrzyk energii potrzebnej do codziennego życia lub/i tej pozwalającej osiągać upragnione cele już dziś. Dowiesz się jak być w „tu i teraz”- obecnym, kreatywnym, radosnym. Nauczysz się używać świadomego oddechu, aby móc działać i żyć pełniej. Zrozumiesz jak tworzyć „nową rzeczywistość”, czyli tę wersję życia, która w tej chwili jest dla Ciebie najlepsza i najpotrzebniejsza.

Jak przebiega sesja? Poprzez masaż, naukę oddechu, wizualizacje i inne techniki pozwalające na rozluźnienie i redukcję stresu odkryjesz swoje prawdziwe potrzeby.

Terapeuta: Betika Pacześniowska-Łacny to terapeutka ciała, umysłu, emocji i duszy. Specjalizuje się w masażach: powięziowym, ajurwedyjskim, Lomi Lomi Nui, a także technikach uzdrawiających takich jak Kahi Loa. W czasie sesji wykorzystuje bioenergoterapię, techniki kwantowe, wizualizacje, relaksację, pracę ze świadomym oddechem i wiedzę z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej. Od lat jej pasją i powołaniem jest towarzyszenie ludziom w przemianie i uzdrowieniu różnych obszarów życia.

(Czas trwania pierwszej sesji 60 min. / 300 zł)

MASAŻ TERAPEUTYCZNY

Czym jest masaż terapeutyczny? To masaż dla pacjentów bólowych wykonywany przez magistra fizjoterapii, dobierany indywidualnie pod potrzeby pacjenta.

Terapeuta: Kordian Galiński. Magister fizjoterapii. Uczestnik wielu kursów kierunkowych z zakresu:
– terapii manualnej
– terapii powięziowych
– treningu funkcjonalnego,
– rehabilitacji w sporcie
– kinesiotapeing’u
– przygotowania fizycznego w sporcie
Uczestnik i prelegent konferencji z zakresu rehabilitacji, terapii manualnej i przygotowania fizycznego i rehabilitacji sportowej. W zawodzie od roku 1996 (wliczając naukę).

(Czas trwania 1 sesji 30 min. / 100 zł)

SZKOLENIA
Open Mind School Figurska Spółka Jawna

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

STUDIO PILATES SZCZECIN
Open Mind Pilates Studio&School Aneta Figurska

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

KALENDARZ SZKOLEŃ