Pilates&Therapy Workshop Szczecin 28-29.05.2022

Wyjątkowe doroczne wydarzenie Open Mind School

Wydarzenie dla trenerów, instruktorów, terapeutów i miłośników świadomej pracy z ciałem.

To już kolejne wydarzenie Pilates&Therapy Workshop, które organizujemy w Szczecinie. Podczas tegorocznej edycji odbędzie się wiele lekcji warsztatowych pod kątem nowoczesnej, terapeutycznej metody Pilates.

Jest to jedyna okazja aby podczas jednego weekendu skorzystać z tak różnorodnych lekcji prowadzonych przez prawdziwych specjalistów w dziedzinie świadomej pracy z ciałem.

Co wyróżnia nasz Workshop?

Przede wszystkim lekcje odbywają się w pięknych, świetnie wyposażonych wnętrzach. To jedyna okazja aby w Polsce podczas jednego szkolenia mieć możliwość skorzystania ze wszystkich sprzętów pilatesowych- Reformera, Cadillaca (Trapez Table), Wunda Chair oraz Spine Correctora.

Lekcje przeprowadzone będą praktycznie, tak aby każdy uczestnik mógł poczuć dane ćwiczenie.

Ograniczona liczba miejsc gwarantuje komfort uczestników. Tworzymy atmosferę wspólnej pracy, wsparcia i dialogu!

Terminy szkoleń:

Program warsztatów

Sobota 28 maja 2022

sesje na macie z małym sprzętem

Niedziela 29 maja 2022

sesje studio na  maszynach reformer, cadillac, wunda chair, spine corrector, ladder barrel

9.30-10.20 Zoga dla barków i szyi

Dotykający dziś ogromną rzesze ludzi problem napięcia oraz ograniczonej ruchomości w obszarze szyi i barków może być rozwiązywany nietuzinkowo. W sesji poznasz wybrane metody z powięziowych pracy z ciałem:  Zoga Movement i Zoga Therapy dla poprawy ruchomości, uwolnienia napiec i poprawy korelacji między szyją i barkami.

 

Prowadzący: Krzysztof Borowski

10.30-11.20 Podróż po zdrowie przez czakry – pilates &trilochi & gyrokinesis

Przez lata wykorzystuje w pracy wiele technik. Dziś wykorzystując kilka z nich w finezyjnym polaczeniu poczujesz jak uwalniać emocje, napięcia i stres, i jak przez prace z powięzią  i energią poczuć że stoisz twardo na ziemi i masz dostęp do głębokiej duchowości.

 

Prowadząca: Aneta Figurska

08.30-09.20 Pilates studio dla ciężarnych

 

Odwieczne pytanie: co można, kiedy i jak ćwiczyć będąc w ciąży? A jak zaplanować takie sesje w studio wykorzystując cału sprzęt?

Jak zaplanować ćwiczenia dla poszczegolnych trymestrów ciąży. Bezpieczny trening i przygotowanie do porodu. Fizyczne przygotowanie do opieki nad niemowlakiem.

 

Prowadząca: Natalia Figurska

11.30-12.20 Aktywne stopy kluczem do zdrowego i funkcjonalnego ciała

Jeśli myślisz ze temat stóp jest Tobie znany to w tej sesji poczujesz je na nowo, inaczej, głębiej. Poznasz ciekawe i niezwykle efektywne ćwiczenia proprioceptywne, mobilizujące i wzmacniające dzięki, którym możesz zapobiegać lub leczyć zaburzenia funkcjonalne, choroby i deformacje stóp takie jak haluksy.

 

Prowadząca: Natalia Figurska

09.30-10.20 Joga Pilates Studio

Jak wiele możliwości daje sprzęt odkryjesz w tej sesji.  Poznasz lub odkryjesz na nowo inspirowane Jogą ćwiczenia wykonując je na  reformerze i cadillac. Dokładna technika, oddech, modyfikacje na różnych poziomach trudności.

 

Prowadząca: Aneta Figurska

 

12.30-13.20 Hiperlordoza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Hiperlordoza w odcinku lędźwiowym to nadmierne wygięcie w płaszczyźnie
strzałkowej (czyli patrząc na osobę od boku) w dolnych plecach. W tej sesji dowiesz się jakie mogą być przyczyny takiego kształtu kręgosłupa lędźwiowego? Jak wpływa na inne obszary ciała? I jakie ćwiczenia należy wykonywać aby poprawić balans w obrębie wszystkich krzywizn kręgosłupa.

 

Prowadzący: Krzysztof Borowski

10.30-11.20 Push up for men

Jak zainteresować pilatesem mężczyzn?  A które z ćwiczeń jest prawdziwym atrybutem męskości i siły? Czyż nie pompki? Wszystko o pompkach? Od terapii po zaawansowane formy pompki na wszystkich sprzętach. Co na którym i dlaczego?? Gotowy schemat sesji dla prawdziwych Mężczyzn!

Prowadzący: Radosław Boćkowski

13.20-14.00 Przerwa 11.20-12.00 Przerwa
14.00-14.50 Reformer class na matach – taśma i easy ball

Na sesji tej poznasz modyfikacje ćwiczeń z Reformera na macie w tym: nazwy, dokładną technikę wykonania i sposoby realizacji celów jakie chcesz osiągnąć. Celem głównym tych zajęć będzie stabilizacja, mobilizacja i siła obręczy barkowej oraz skupienie się nad integracją oddechu, aktywacji mięsni głębokich i poprawnego, swiadomego ruchu. . Większość  modyfikacji  w dzisiejszej lekcji będzie wykonanych z taśmą, która zastąpi nam linki lub sprężyny Reformera.

Prowadząca: Aneta Figurska

12.00-12.50 Metodyka nauczania od basic do klasycznej formy pilates.

 

Jaki sprzęt wybrać i jaka modyfikacje aby płynnie i bezpiecznie osiągnąć umiejętność prawidłowego i swobodnego wykonania wersji zaawansowanych. Szczegółowe wskazówki, wizualizacja, oddech, tilting. Wybrane ćwiczenia zaawansowane.

 

Prowadząca: Aneta Figurska

15.00-15.50 Terapeutyczna droga do prawidłowego oddechu, podczas ćwiczeń i na co dzień.

Powięziowa praca z kręgosłupem, żebrami, jamą brzuszną. Praca nad uwolnieniem powięziowym w celu uzyskania poprawnego wzorca oddechowego. Pomoc w rekonwalescencji po chorobach układu oddechowego i wpływ na układ nerwowy.

 

Prowadząca: Natalia Figurska

13.00-13.50 Kolana- trening funkcjonalny, stabilizacja

 

Bezpieczny i sprawny powrót do sprawności po urazach i zabiegach chirurgicznych przy użyciu pilatesowych maszyn. Na co zwracać szczególną uwagę? Jakie są etapy usprawniania i jak się ma tego pilates? Wiedza i praktyka w pigułce na konkretnym studium przypadku.

 

Prowadząca: Natalia Figurska

16.00-16.50 Pilates Matwork a Spine corrector i bosu

Podczas tej sesji dokładnie poczujesz czym różni się praca na macie na spine corrector i na bosu. Każda z nich cudowna i każda inna a tak bardzo potrzeba ich integracji. Poznaj 3 odsłony: mobilność, stabilizacja oraz równowaga i funkcjonalność.

Prowadząca: Aneta Figurska

14.00-14.50 Open class studio- sesja na życzenie dla Ciebie!

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń i sprzęt. Sesja podczas której poprowadzę takie ćwiczenia jakie będziecie chcieli zobaczyć i popraktykować i cele jakie będziecie chcieli zrealizować. Czyli sesja na życzenie!! Oczywiście mam mnóstwo propozycji i podam je na początku ale może masz konkretne potrzeby stąd chce aby wyszły od Ciebie i dla Ciebie!

Prowadząca: Aneta Figurska

Cena

750 zł za 2 dni warsztatów

Sobota 340 pln (W komentarzu do zamówienia dopisz TYLKO SOBOTA.)

Niedziela 540 pln (W komentarzu do zamówienia dopisz TYLKO NIEDZIELA.)

Dla absolwentów szkoleń OM Pilates Matwork Instructor i Pilates Studio Instructor oraz klientów Studia Open Mind- zniżka 10%

 

Dla kogo?

Dla instruktorów, trenerów, fizjoterapeutów a także pasjonatów świadomej pracy z ciałem.

Prowadzący

Aneta Figurska- założycielka Open Mind School oraz Studia Open Mind. Dyplomowana fizjoterapeutka, autorka programów szkoleniowych dających uprawnienia instruktorskie. Specjalizuje się w mentalnych i terapeutycznych formach pracy z ciałem. Swoje Pilatesowe doświadczenie zdobywała na całym świecie. Dziś łączy różne odmiany Pilatesa z wieloma formami pracy z ciałem tworząc swój własny program.

Natalia Figurska– certyfikowana instruktorka Pilates Matwork i Pilates Studio, absolwentka pierwszego w Polsce szkolenia Zoga Movement Practise. Łączy metodę Pilates z powięziowymi interwencjami wokół tensegracyjnego systemu powięziowego.

Krzysztof Borowski– od 10 lat pracuje jako trener prozdrowotny. Dyplomowany Instruktor Open Mind Pilates Matwork oraz Reformer. Absolwent Anatomy Trains Structural Bodywork według Thomasa Myersa, czyli manualnej pracy z powięzią.

Radosław Boćkowski– jest Absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie gdzie uzyskał tytuł magistra fizjoterapii. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej zajmuje się między innymi masażem tkanek głębokich, metodą PNF, terapią punktów spustowych, terapią wisceralną. Prowadząc zajęcia łączy podejście medyczne z metodą Pilates oraz szczyptą treningu siłowego.

Open Mind Pilates Studio&School

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl


KALENDARZ SZKOLEŃ