Pilates&Therapy Workshop Szczecin 21-22.10.2023

Wyjątkowe doroczne wydarzenie Open Mind School

Wydarzenie dla trenerów, instruktorów, terapeutów i miłośników świadomej pracy z ciałem.

To już kolejne wydarzenie Pilates&Therapy Workshop, które organizujemy w Szczecinie. Podczas tegorocznej edycji odbędzie się wiele lekcji warsztatowych pod kątem nowoczesnej, terapeutycznej metody Pilates.

Jest to jedyna okazja aby podczas jednego weekendu skorzystać z tak różnorodnych lekcji prowadzonych przez prawdziwych specjalistów w dziedzinie świadomej pracy z ciałem.

Co wyróżnia nasz Workshop?

Przede wszystkim lekcje odbywają się w pięknych, świetnie wyposażonych wnętrzach. To jedyna okazja aby w Polsce podczas jednego szkolenia mieć możliwość skorzystania ze wszystkich sprzętów pilatesowych- Reformera, Cadillaca (Trapez Table), Wunda Chair oraz Spine Correctora.

Lekcje przeprowadzone będą praktycznie, tak aby każdy uczestnik mógł poczuć dane ćwiczenie.

Ograniczona liczba miejsc gwarantuje komfort uczestników. Tworzymy atmosferę wspólnej pracy, wsparcia i dialogu!

Terminy szkoleń:

Termin: 21.10.2023-22.10.2023
Miejsce: Szczecin (Open Mind Pilates Studio&School)
Uwagi: SOBOTA I NIEDZIELA

Zarejestruj się

Termin: 21.10.2023
Miejsce: Szczecin (Open Mind Pilates Studio&School)
Uwagi: TYLKO SOBOTA

Zarejestruj się

Termin: 22.10.2023
Miejsce: Szczecin (Open Mind Pilates Studio&School)
Uwagi: TYLKO NIEDZIELA

Zarejestruj się

Program warsztatów

Sobota 22 kwietnia 2023

sesje na macie z małym sprzętem

Niedziela 23 kwietnia 2023

sesje studio na  maszynach reformer, cadillac, wunda chair, spine corrector, ladder barrel

9.30-10.20 Krzysztof

 

Sprawne mięśnie dna miednicy – różne sposoby pracy- easy  ball i tasmy.

 

Przy jakich aktywnościach i jakich ćwiczeniach napinać mięśnie dnia miednicy a kiedy je rozluźniać, i jak to robić? Różne wizualizacje ułatwiające lokalizacje mięśni dna miednicy oraz systematyka ćwiczeń. Ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn dla osób początkujących jak dla bardziej zaawansowanych.

 

08.30-09.30 Natalia

 

Głęboka stabilizacja oraz wyzwania dla centrum- kluczowe ćwiczenia dla stabilizacji głębokiej, które zaskoczą Twoich klientów poczuciem mięśni, o których nie mieli pojęcia 😊 Wersje dla początkujących i zaawansowanych.

Podczas tej lekcji dowiesz się jakie ćwiczenia wybrać i zastosować aby wypracować z bezbłędną stabilizację i wzmocnienie core. Praca na tak głębokim poziomie jest kluczowa zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z Pilatesem jak i dla osób aktywnych i sportowców.

 

10.30 OFICJALNE OTWARACIE !!! 9.40 OFICJALNE PRZYWITANIE
10.30-11.30 Aneta

 

Pilates basic do intermediate.

 

Metodyka nauczania, trudniejszych ćwiczeń cueing, wizualizacja.  Odkryjesz sekrety pracy ze swoim ciałem by łatwo i z przyjemnością wykonać nawet skomplikowane sekwencje ćwiczeń

09.40-10.40 Aneta

 

Perfekcyjne „brzuszki”- sekrety techniki ćwiczeń na różnych sprzętach w różnych płaszczyznach ruchu. – tower, wunda chair, spine corrector.

 

Świadoma Integracja poszczególnych elementów ciała,  taśm mięśniowo-powięziowych i oddechu. Poprawne i niepoprawne wzorce ruchowe. Wybór systematyka i metodyka ćwiczeń niezbędnych do kształtowania prawidłowych wzorców zgięciowych kręgosłupa.

11.30 PRZERWA NA KAWE 10.40 PRZERWA NA KAWE
11.50-12.40 Natalia

Pilates&Zoga Movement w ograniczeniach i napięciach w tylnej taśmie powięziowej- postępowanie w procesie bezpiecznego uelastyczniania i wzmacniania mięśni.

Podczas lekcji dowiesz się jak w bezpieczny sposób uzyskać równowagę mięśniowo-powięziową, zwiększyć mobilność, zakresy a także siłę.

 

11.00-12.00 Radek

Siłownia na reformerze.

Efektywne i atrakcyjne ćwiczenia na reformerze dla osób chcących połączyć terapeutyczne i korygujące działanie reformera z intensywnym wzmacnianiem jak na siłowni. Aktywacja zarówno czucia głębokiego i stabilizacji, ale też wzmacniania przypominającego trening z ciężarami.

12.50-13.40 Radek

Różne wersje przysiadów.

Po co? Kiedy? Jakiego sprzętu użyć by osiągnąć zaplanowane cele?

Technika, aktywacja mięśniowo-powięziowa, poprawne wzorce ruchowe, funkcjonalność i przydatność na co dzień.

12.10-13.10 Aneta

Spiral movement – reformer & tower

Pilates dla tancerzy.

 

Kwintesencja mobilności,  artykulacji i stabilizacji w wielopłaszczyznowym ruchu. Od form podstawowych po płynność jak w tańcu.

 

  13.10-13.40 PRZERWA NA OBIAD
13.50-14.40 Krzysztof

 

Pilates w parach – taśmy.

Sposób na urozmaicenie zajęć a jednocześnie gwarancja nowych wyzwań nie tylko dla siły i stabilizacji ale tez równowagi i koordynacji nerwowo-mięśniowej. Nowe ćwiczenia inspirowane różnymi technikami pracy z ciąłem.

13.40-14.40 Natalia

 

Fascial Flow stretch- powięziowe ślizgi z wykorzystaniem pilatesowych maszyn w celu uzyskania równowagi mięśniowo-powięziowej.

System pilatesowych maszyn, poprzez swoje możliwości ruchu, pozycji wyjściowych w przeróżnych płaszczyznach, daje nam unikalne pole do pracy z powięziowymi ślizgami w ciele. Ruchome drążki, platformy, linki, sprężyny itd. wykorzystamy podczas tej lekcji wykonując ćwiczenia angażujące całe taśmy powięziowe w płynnym uzdrawiającym ruchu. Cel? Zrównoważone, elastyczne ciało dla każdego.

 

 

14.40-15.10 PRZERWA NA OBIAD  
15.10-16.00 Aneta

Łańcuch kinematyczny zamknięty i otwarty, stabilizacja, dynamika – flow tonic.

Poczujesz jak piękna i efektywna jest praca z flow tonikiem. Przygotujesz ciało na wyzwania w obszarze funkcjonalności takich jak jazda na łyżwach, pływanie ale także aktywności dna codziennego. Odkryjesz ich jakość na nowo.

14.50-15.50 Aneta

 

Wzorzec zgięciowy biodra.

Staw biodrowy, stawy krzyżowo-biodrowe i ruchomość kręgosłupa a deficyt funkcjonalności. Od diagnozy przez terapię do funkcjonalności.

ZAKOŃCZENIE DNIA – LOSOWANIE VOUCHERÓW

 

 

Natalia

Pilates yin- mindfulness i medytacja w Pilatesie. Jak i dlaczego powinno się aktywizować przywspółczulny układ nerwowy podczas sesji Pilates?

Jak w sposób zrozumiały i metodyczny wytłumaczyć i zachęcić ludzi do terapeutycznej pracy ze swoim własnym układem nerwowym? Poznaj techniki pracy z układem nerwowym, dzięki którym nie tylko lepiej skontrolujesz swoje ciało podczas ćwiczeń ale także zaczniesz odczuwać mniej stresu na co dzień.

 

ZAKOŃCZENIE DNIA – LOSOWANIE VOUCHERÓW

 

Cena

750 zł za 2 dni warsztatów

Sobota 340 zł

Niedziela 540 zł

Zniżka -10% dla dyplomowanych instruktorów Open Mind (wymienionych w zakładce Lista dyplomowanych isntruktorów OM)

 

Dla kogo?

Dla instruktorów, trenerów, fizjoterapeutów a także pasjonatów świadomej pracy z ciałem.

Regulamin uczestnictwa w szkoleniach:

Regulamin uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez Open Mind Pilates Studio & School Aneta Figurska

§ 1

Przedmiot Regulaminu

Regulamin uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez Open Mind Pilates Studio & School Aneta Figurska NIP: 8520022414, określa warunki i zasady korzystania z oferowanych usług szkoleniowych i warsztatów. Szczegóły ofert są dostępne na stronie internetowej www.openmindschool.pl

 

§ 2
Słowniczek

Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:

 • Organizatorze – należy przez to rozumieć Open Mind Pilates Studio & School Aneta Figurska, ul. Szeroka 31, 71-211 Szczecin NIP: 8520022414;
 • Kliencie – należy przez to rozumieć podmiot, który zakupił u Organizatora szkolenie/warsztat/kurs;
 • Kursancie – należy przez to rozumieć uczestnika szkolenia/warsztatu/kursu;
 • Szkoleniu – należy przez to rozumieć szkolenia, warsztaty oraz kursy będące w ofercie Organizatora;

 

§ 3

Przyjęcie zgłoszenia

 1. Umowa o udział w szkoleniu/kursie zawierana jest poprzez zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu, które należy przesłać do Organizatora korzystając z formularza on‐line umieszczonego na stronie internetowej openmindschool.pl
 2. Przesłanie zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu jest równoznaczne z akceptacją warunków uczestnictwa zawartych w niniejszym Regulaminie oraz przyjęciem zobowiązania do zapłaty ceny za dane szkolenie.
 3. Na 7 dni przed planowanym terminem szkolenia Organizator potwierdza jego rozpoczęcie i drogą e‐mailową przekazuje Kursantom szczegółowe informacje organizacyjne.

§ 4

Cena i warunki płatności

 1. Cena szkolenia obejmuje:
  • udział w zajęciach;
  • komplet materiałów szkoleniowych;
  • wydanie certyfikatu uczestnictwa;
  • wydanie dyplomu po zdanym egzaminie końcowym.
 2. Opłata za szkolenie uiszczana jest poprzez zapłatę zaliczki w wysokości 100% ceny szkolenia.
 3. O rezerwacji miejsca na szkoleniu decyduje kolejność wpłat.
 4. Wpłatę uczestnik szkolenia zobowiązany jest uiścić niezwłocznie po dokonaniu zapisu na szkolenie, najpóźniej na 14 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem szkolenia.
 5. Wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy, podany podczas rejestracji na szkolenie, podając w tytule płatności nazwę szkolenia termin oraz miasto, w którym szkolenie się odbywa.
 6. Organizator może wyrazić zgodę na dokonanie płatności ratalnej. W przypadku płatności ratalnej Klient zobowiązany jest do dokonywania terminowych wpłat określonych w ofercie danego szkolenia lub terminów ustalonych osobno z Organizatorem.
 7. W przypadku płatności ratalnej, wpłata pierwszej raty jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na szkoleniu.
 8. W przypadku braku dokonania wpłaty którejkolwiek z rat w terminie, Organizator ma prawo do anulowania rezerwacji miejsca Klienta na szkoleniu do czasu wpłaty całości ceny szkolenia.
 9. Brak wpłaty części ceny szkolenia nie ogranicza prawa Organizatora do obciążenia Klienta kosztami szkolenia, zgodnie z § 8.

 

§ 5

Materiały szkoleniowe

Materiały szkoleniowe przekazywane Kursantowi w ramach szkolenia stanowią treści chronione prawem własności intelektualnej. Kopiowanie na użytek inny niż ten związany z realizacją szkolenia, w szczególności publiczne odtwarzanie udostępnionych treści bez zgody Organizatora jest zabronione, pod groźbą naliczenia kary umownej w wysokości 10.000 zł. Naliczenie kary umownej nie ogranicza prawa Organizatora do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych.

 

§ 6

Certyfikat ukończenia szkolenia i dyplom

 1. Kursantom, którzy brali udział w szkoleniu, wystawiany jest certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.
 2. Cykle szkoleń OM Matwork Instruktor, OM Trener Terapeuta, OM Reformer 1,2 umożliwiają zdobycie dyplomu potwierdzającego umiejętności poprzez podejście do egzaminu.
 3. Szczegółowe warunki ukończenia danego szkolenia, otrzymania certyfikatu uczestnictwa oraz otrzymania dyplomu potwierdzającego umiejętności są dostępne na stronie openmindschool.pl.

§ 7

Zmiany terminu i miejsca szkolenia

 1. Organizator zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu szkolenia lub jego odwołania w sytuacji, gdy nie zostanie osiągnięta minimalna liczebność grupy (ustalana indywidualnie dla każdego szkolenia) lub z innych ważnych przyczyn.
 2. Informacje o zmianach terminu szkoleń oraz ich powodach przekazywane są Klientom niezwłocznie w formie elektronicznej przed planowanym rozpoczęciem szkolenia.
 3. W przypadku zmiany terminu szkolenia, uiszczona cena szkolenia zostanie zaliczona na poczet szkolenia w nowym terminie, ustalonym z Klientem.
 4. W wypadku konieczności zmiany terminu lub miejsca szkolenia Organizator podejmuje wszelkie kroki konieczne do realizacji szkolenia zgodnie z ofertą, w szczególności:
  • stara się zapewnić salę zastępczą zapewniającą odpowiednie warunki do odbycia danego szkolenia,
  • zmienia termin szkolenia na dogodny dla większości kursantów,
  • proponuje uczestnikom odbycie tego samego szkolenia w innym mieście z zastosowaniem odpowiedniej stawki rabatowej,
  • proponuje przeniesienie wpłaty na inne szkolenie,
 5. W przypadku, gdy zmiana terminu szkolenia wynika z przyczyn leżących po stronie Organizatora i Klient nie zgadza się na nowy termin szkolenia, uiszczona przez Klienta zaliczka ulega zwrotowi w terminie 7 dni.
 6. W przypadku odwołania szkolenia z przyczyn leżących po stronie Organizatora, w terminie 7 dni Organizator zwraca Klientowi uiszczoną zaliczkę.

 

§ 8

Rezygnacja z uczestnictwa

 1. Rezygnację z uczestnictwa w szkoleniu należy zgłosić Organizatorowi w formie pisemnej na adres mailowy biuro@openmindschool.pl.
 2. W wypadku rezygnacji Klienta ze szkolenia, w zależności od terminu, w którym Klient poinformował Organizatora o rezygnacji Klient obowiązany jest do zapłaty na rzecz Organizatora:
 3. a) Powyżej 21 dni przed szkoleniem – 0% ceny szkolenia;
 4. b) Na 14-21 dni przed szkoleniem – 30% ceny szkolenia;
 5. c) Na 8-14 dni przed szkoleniem – 50% ceny szkolenia;
 6. d) W terminie krótszym niż 8 dni – 100% ceny szkolenia.
 7. Zapisy ust. 2 nie mają zastosowania do Klientów będących osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej. W przypadku rezygnacji przez takiego Klienta z udziału w Kursie lub szkoleniu na mniej niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem pierwszych zajęć Klientowi przysługuje prawo zwrotu uiszczonej opłaty pomniejszonej o kwotę faktycznie poniesionych przez Organizatora kosztów organizacji szkolenia przypadającą na Klienta.

§ 9

Postanowienia końcowe

 1. W sprawach nieuregulowanych Regulaminem zastosowanie znajdują przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu cywilnego.
 2. Reklamacje można zgłaszać Organizatorowi zgodnie z Polityką Reklamacji dostępną na stronie www.openmindschool.pl.
 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy Kursantów, które mogą zostać zgubione, zniszczone lub skradzione podczas szkolenia.
 4. Kursanci ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za dokonane przez siebie zniszczenia na terenie obiektów, w których prowadzone są jakiekolwiek działania związane ze szkoleniem.

Prowadzący

Aneta Figurska- założycielka Open Mind School oraz Studia Open Mind. Dyplomowana fizjoterapeutka, autorka programów szkoleniowych dających uprawnienia instruktorskie. Specjalizuje się w mentalnych i terapeutycznych formach pracy z ciałem. Swoje Pilatesowe doświadczenie zdobywała na całym świecie. Dziś łączy różne odmiany Pilatesa z wieloma formami pracy z ciałem tworząc swój własny program.

Natalia Figurska– certyfikowana instruktorka Pilates Matwork i Pilates Studio, absolwentka pierwszego w Polsce szkolenia Zoga Movement Practise. Łączy metodę Pilates z powięziowymi interwencjami wokół tensegracyjnego systemu powięziowego.

Krzysztof Borowski– od 10 lat pracuje jako trener prozdrowotny. Dyplomowany Instruktor Open Mind Pilates Matwork oraz Reformer. Absolwent Anatomy Trains Structural Bodywork według Thomasa Myersa, czyli manualnej pracy z powięzią.

Radosław Boćkowski– jest Absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie gdzie uzyskał tytuł magistra fizjoterapii. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej zajmuje się między innymi masażem tkanek głębokich, metodą PNF, terapią punktów spustowych, terapią wisceralną. Prowadząc zajęcia łączy podejście medyczne z metodą Pilates oraz szczyptą treningu siłowego.

Open Mind Pilates Studio&School

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl


KALENDARZ SZKOLEŃ