667 663 233 biuro@openmindschool.pl Zaloguj się

Szkolenia
online

OM Pilates i kinezyprofilaktyka – stopy, kolana, biodra

Często mówimy, że nasza postawa zaczyna się od stóp – to nasze połączenie z podłożem i pierwsza część naszego szkieletu, która ma zaabsorbować wstrząsy powstające przy poruszaniu się – chodzeniu, bieganiu, skakaniu. Ale to, jak ułożona i jak wydolna jest stopa zależy w dużej mierze od mięśni pośladkowych. Te z kolei wpływają na kondycję kolana, którego funkcja zależy od ruchomości stawu biodrowego i skokowego. Warsztat podejmuje teoretyczne i praktyczne zagadnienia oddziaływania na siebie wielu struktur  w obrębie kończyny dolnej i obręczy biodrowej w ujęciu mięśniowo-powięziowym.

To studium anatomii i biomechaniki kończyny dolnej i miednicy w odniesieniu do ćwiczeń Pilates. Celem warsztatu jest wyposażenie instruktorów w wiedzę i umiejętności pozwalające na prowadzenie prozdrowotnych i terapeutycznych sesji.

Zarejestruj się

Zakres tematyczny:

Wykłady, materiały szkoleniowe do pobrania w tym konspekt sesji praktycznej, masterclass

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Możliwość konsultacji droga mailową.

 

Anatomia i biomechanika obręczy biodrowej i kończyn dolnych – prawidłowe ustawienie stóp, kolan i bioder w poszczególnych ćwiczeniach – możliwości wykorzystania przyborów takich jak piłeczki i taśmy elastyczne do korekcji ułożenia kończyn dolnych – ćwiczenia uczące prawidłowej aktywacji mięśni pośladkowych, czworogłowych uda i mięśni stopy – podejście do dysfunkcji takich jak płaskostopie, kolana koślawe i szpotawe, przeprosty kolan, wyhamowane mięśnie pośladkowe – połączenia mięśniowo-powięziowe w obrębie kończyny dolnej i miednicy – ćwiczenia mobilizujące staw skokowy i biodrowy oraz stabilizujące kolano

Wymagania:

Podstawowa znajomość ćwiczeń z zakresu Pilates.

Cena:

230 pln

Osoba prowadząca:

Katarzyna Twardzik

Zakończenie:

Certyfikat uczestnictwa.

SZKOLENIA
Open Mind School Figurska Spółka Jawna

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

STUDIO PILATES SZCZECIN
Open Mind Pilates Studio&School Aneta Figurska

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

KALENDARZ SZKOLEŃ