Szkolenia
online

OM Pilates i kinezyprofilaktyka – barki

Urazy, przeciążenia i ból w obrębie barku to bolączka bardzo wielu ludzi. Obręcz barkowa to skomplikowany, złożony system, który z powodu siedzącego trybu życia, niekorygowanych wad postawy oraz długotrwałej ekspozycji na stres łatwo ulega przeciążeniom. Działanie w kierunku przywrócenia prawidłowego wzorca ruchu i pełnej sprawności to jeden z głównych celów w terapeutycznym podejściu do metody Pilates.

To studium anatomii i biomechaniki kończyny górnej i obręczy barkowej w odniesieniu do ćwiczeń Pilatesa. Celem warsztatu jest wyposażenie instruktorów w wiedzę i umiejętności pozwalające na prowadzenie prozdrowotnych i terapeutycznych sesji.

Zarejestruj się

Zakres tematyczny:

Wykłady, materiały szkoleniowe do pobrania w tym konspekt sesji praktycznej, masterclass

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Możliwość konsultacji droga mailową.

 

Anatomia i biomechanika obręczy barkowej i kręgosłupa szyjnego i piersiowego – prawidłowe ułożenie łopatek, ramion i kręgosłupa podczas wielu ćwiczeń Pilates – możliwości wykorzystania przyborów takich jak roller i taśmy elastyczne do ćwiczeń mobilizujących i wzmacniających – reedukację posturalną kompleksu kręgosłupa piersiowego i szyjnego w połączeniu z obręczą barkową – reedukacja rytmu ramienno – łopatkowego – bezpieczne mobilizowanie stawu barkowego, łopatki i kręgosłupa piersiowego – stabilizowanie stawu ramiennego poprzez balansowanie mięśni stożka rotatorów.

Wymagania:

Podstawowa znajomość ćwiczeń z zakresu Pilates.

Cena:

150 pln

Osoba prowadząca:

Katarzyna Twardzik

Zakończenie:

Certyfikat uczestnictwa.

Open Mind Pilates Studio&School

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl


KALENDARZ SZKOLEŃ