667 663 233 biuro@openmindschool.pl Zaloguj się

Szkolenia
online

OM Pilates i kinezyprofilaktyka ? barki

Urazy, przeciążenia i ból w obrębie barku to bolączka bardzo wielu ludzi. Obręcz barkowa to skomplikowany, złożony system, który z powodu siedzącego trybu życia, niekorygowanych wad postawy oraz długotrwałej ekspozycji na stres łatwo ulega przeciążeniom. Działanie w kierunku przywrócenia prawidłowego wzorca ruchu i pełnej sprawności to jeden z głównych celów w terapeutycznym podejściu do metody Pilates.

To studium anatomii i biomechaniki kończyny górnej i obręczy barkowej w odniesieniu do ćwiczeń Pilatesa. Celem warsztatu jest wyposażenie instruktorów w wiedzę i umiejętności pozwalające na prowadzenie prozdrowotnych i terapeutycznych sesji.

Zarejestruj się

Zakres tematyczny:

Wykłady, materiały szkoleniowe do pobrania w tym konspekt sesji praktycznej, masterclass

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Możliwość konsultacji droga mailową.

 

Anatomia i biomechanika obręczy barkowej i kręgosłupa szyjnego i piersiowego ? prawidłowe ułożenie łopatek, ramion i kręgosłupa podczas wielu ćwiczeń Pilates ? możliwości wykorzystania przyborów takich jak roller i taśmy elastyczne do ćwiczeń mobilizujących i wzmacniających ? reedukację posturalną kompleksu kręgosłupa piersiowego i szyjnego w połączeniu z obręczą barkową ? reedukacja rytmu ramienno ? łopatkowego ? bezpieczne mobilizowanie stawu barkowego, łopatki i kręgosłupa piersiowego ? stabilizowanie stawu ramiennego poprzez balansowanie mięśni stożka rotatorów.

Wymagania:

Podstawowa znajomość ćwiczeń z zakresu Pilates.

Cena:

230 pln

Osoba prowadząca:

Katarzyna Twardzik

Zakończenie:

Certyfikat uczestnictwa.

SZKOLENIA
Open Mind School Figurska Spółka Jawna

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

STUDIO PILATES SZCZECIN
Open Mind Pilates Studio&School Aneta Figurska

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

KALENDARZ SZKOLEŃ