667 663 233 biuro@openmindschool.pl Zaloguj się

Blog

Ćwiczenia Pilates na mięśnie brzucha – dlaczego warto je obudzić?

Świadoma praca z własnym ciałem obejmuje przede wszystkim umiejętny dobór technik treningowych. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w samodzielnych ćwiczeniach, jednak zależy Ci na tym, żeby zadbać zarówno o efekty, jak i dobre samopoczucie, mamy propozycję idealną dla Ciebie. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na Pilates na płaski brzuch i na czym opiera się skuteczność tej aktywności fizycznej.

Pilates dla początkujących ? ćwiczenia na płaski brzuch i nie tylko

Rozpoczęcie przygody z regularnymi treningami osobom, które dotychczas nie podejmowały zbyt wielu aktywności fizycznych, często wydaje się przytłaczające. Konieczność zakupu specjalistycznego wyposażenia i akcesoriów, poszukiwanie trenera personalnego czy znalezienie miejsca w grafiku na stałe godziny ćwiczeń może okazać się zniechęcające. Pilates na brzuch dla początkujących możesz rozpocząć nawet we własnym zaciszu, korzystając z materiałów online ? świetnym przykładem są pakiety filmów z oferty Open Mind! Proste ćwiczenia ale z dodatkowymi bardzo dokładnymi instrukcjami pozwalają przez powtarzalność na wypracowanie i utrwalenie nowych wzorców ruchowych. Ćwiczenia tak nauczane są odprężające i poprawiają samopoczucie, co sprzyja utrzymaniu regularności, a co za tym idzie, na efekty nie trzeba długo czekać.

Dlaczego warto wybrać Pilates jako ćwiczenia na płaski brzuch?

Regularny trening oddziałuje na bardzo ważne, lecz często pomijane ciała:

Co więcej, trening angażujący mięśnie głębokie wpływa pozytywnie również na stabilizację kręgosłupa, co sprawia, że nie tylko wyglądamy lepiej uzyskując prawidłową postawę ale niwelujemy wszelkie dolegliwości bólowe czy też przeciążenia wynikające z codziennej często bardzo jednostronnej aktywności czy też wynikające wręcz z jej braku.

Dla kogo ćwiczenia Pilates na brzuch będą dobrym wyborem?

Dla każdego! Warto pamiętać o tym, że ta technika w pierwszej połowie XX wieku była wykorzystywana przede wszystkim przez sportowców i tancerzy i w takiej też zaawansowanej formie występuje też dziś jako pilates klasyczny. W Open Mind nauczysz się techniki pilates w pierwszej kolejności w ujęciu nowoczesnym biorącym pod uwagę najnowsze osiągnięcia fizjoterapii. Poznasz wiele modyfikacji klasycznych ćwiczeń, które dostosowane są do osób o różnej sprawności fizycznej by przygotować ciało do trudniejszych klasycznych ćwiczeń pilates skoncentrowanych na siłę i angażujących wszystkie mięśnie w ciele.

Pilates na płaski brzuch nie wymaga dużej dynamiki ani obciążania ciała, dzięki czemu jest rozsądnym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną lub wracają do niej po długiej przerwie. Co ważne plaski brzuch uzyskuje się przez wykonywanie ćwiczeń w różnorodnych pozycjach wyjściowych angażując wszystkie partie ciała stąd cudowne efekty tych ćwiczeń dotyczą też: obręczy biodrowej, barkowej, ramion, nóg i całego kręgosłupa

Pilates na brzuch ? jak osiągnąć optymalne efekty?

Wszystko zależy od tego, jakie cele stawiasz sobie, rozpoczynając regularny trening. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na tym, aby zadbać o postawę, wzmocnić ciało i wysmuklić sylwetkę, w zupełności wystarczy Ci Pilates na brzuch ? pierwsze efekty często można dostrzec już po 10 sesjach. Osoby, które chcą także zrzucić kilka kilogramów, mogą uzupełnić każdą sesję o dodatkowe ćwiczenia aerobowe lub cardio przez co najmniej 30 minut po każdym treningu. Ich większa dynamika pozwoli Ci przyśpieszyć metabolizm przez spalanie kalorii i pozwoli znacznie szybciej wyszczuplić sylwetkę, zyskując płaski brzuch.

Jak zacząć trenować Pilates na płaski brzuch?

Samodzielne dobieranie ćwiczeń może okazać się trudne i czasochłonne, a ponadto może okazać się, że źle dobrany plan nie przyniósł najlepszych efektów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak trenować, aby nie tylko poprawić swój wygląd, lecz także pozytywnie wpłynąć na samopoczucie, zyskując świadomość własnego ciała, zapisz się na zajęcia w studio Open Mind! Prowadzimy zarówno Pilates dla początkujących, jak i średniozaawansowanych, proponując szczegółowo dobrane progresywne programy sesji pilates dla każdej grupy.

Nie chcesz lub nie możesz brać udziału w stacjonarnych zajęciach? Nic prostszego ? dzięki naszym filmom oraz ofercie treningów na żywo przez internet pod okiem instruktora możesz rozpocząć ćwiczenia na płaski brzuch w domowym zaciszu. Już dziś skorzystaj z oferty Open Mind i przekonaj się, że Pilates to ćwiczenia nie tylko na płaski brzuch, lecz także doskonała metoda dbania o własne ciało i samopoczucie.

SZKOLENIA
Open Mind School Figurska Spółka Jawna

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

STUDIO PILATES SZCZECIN
Open Mind Pilates Studio&School Aneta Figurska

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

KALENDARZ SZKOLEŃ