667 663 233 biuro@openmindschool.pl Zaloguj się

Blog

Pilates z wykorzystaniem rollera

Roller jest doskonałym wielofunkcyjnym sprzętem do zajęć Pilates. Choć wiele osób kojarzy go jedynie z masażem nie jest to jego jedyna funkcja! Roller w treningu Pilates jest niezastąpionym sprzętem, który ułatwia wykonywanie niektórych ćwiczeń a innym nadaje nową jakość i wymiar. Dzięki temu, że roller jest sprzętem niestabilnym wiele wersji ćwiczeń stanowi niezwykłe wyzwanie nie tylko dla siły mięśni i ich elastyczności ale również dla koordynacji i równowagi. Dzięki rollerowi niektóre ćwiczenia można upodobnić do tych jakie wykonuje się na maszynach Pilates jak np. na Reformerze (co to jest reformer?).

Rodzaje rollerów

Rollery mają różną średnicę i mogą być wykonane z materiału bardziej lub mniej elastycznego. Najbardziej miękki jest extra soft roller, są też rollery o mniejszej średnicy czy też połówki rollerów. Wszystkie mają zastosowanie nie tylko podczas zajęć pilates matwork ale i podczas lekcji pilates equipment w pracy trenera personalnego oraz terapeuty. Najbardziej popularny i najczęściej używany roller do zajęć pilates ma średnicę: 15 cm, długość: 90 cm. Wykonany jest z pianki EVA, dzięki czemu ma optymalną twardość i zachowuje swój kształt. Nie wchłania potu i wilgoci.

Korzyści treningu z rollerem:

  1. Jego kształt i wielkość pozwala na wykorzystanie go w wielu ćwiczeniach w różnych pozycjach wyjściowych (w staniu, leżeniu tyłem, przodem, siadzie, podporze przodem i bokiem)
  2. Możliwość wykonania masażu powięziowego cała ciała, który odpręża ciało a także zwiększa jego mobilność uwalniając od spięć.
  3. W zależności od potrzeb może ułatwić lub utrudnić znane nam ćwiczenia.
  4. Wprowadza do ćwiczeń matworkowych element destabilizacji co sprawia, że uaktywniają się mięśnie głębokie.
  5. Pozytywnie wpływa na propriocepcje czyli orientację w przestrzeni naszego ciała bez patrzenia na nie.
  6. Jest to tani sprzęt i nie zajmuje zbyt dużo miejsca.
  7. Można przy jego pomocy przenosić ćwiczenia z Reformera na matwork.

Teraz możesz poznać systematykę pracy z rollerem podczas szkolenia online OM Pilates Roller.

SZKOLENIA
Open Mind School Figurska Spółka Jawna

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

STUDIO PILATES SZCZECIN
Open Mind Pilates Studio&School Aneta Figurska

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

KALENDARZ SZKOLEŃ