BLOG

Pilates funkcjonalny

Pilates funkcjonalny, nieodzowny na co dzień dla wszystkich!

Wiedza i umiejętności zdobywane podczas sesji Pilates gwarantują, że wykonywane czynności dnia codziennego będą bezpieczne  i korzystne dla aparatu ruchu. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego jak wiele zwykłych czynności takich jak siedzenie, siadanie, stanie, chodzenie, podnoszenie, sięganie, schylanie się, podpieranie, dźwiganie, zmiany ułożenia ciała mogą wpłynąć na to, że nasze ciało zużyje się szybciej przez przeciążenia jakim jest poddawane podczas tych zwykłych wydawałoby się czynnościach.

Np. schylanie się bez aktywacji mięśni środka w prosty sposób prowadzi do przeciążeń kręgosłupa na różnych poziomach zależnie  od indywidulanych predyspozycji w tym budowy ciała i utrwalonych niekonieczne prawidłowych wzorców ruchowych.  Niezbędna podczas schylania się zależnie od jego sposobu  niezbędna jest  stabilizacja kręgosłupa lub jego prawidłowa artykulacja przy zaangażowaniu mięśni środka. Właśnie te między innymi elementy kształtuje w ciele nowoczesna pełna aktualnych doniesień ze świata medycznego technika Pilates.

Wystarczy ze w tak zwykłym ruchu jak skłon o plecach prostych lub poprzez rolowanie nie będzie synchronizacji  choćby jednego elementu w systemie kontroli nerwowo-mięśniowo-oddechowej wówczas przeciążenie i w efekcie pojawienie się bólu będzie tylko kwestią czasu.

Pilates jest wiec technika nie tylko terapeutyczna ale prewencyjna. Często staje się cudownym panaceum dla sportowców którzy dzięki tej technice mają szanse wrócić do aktywnego sportu.

Zapraszam do zgłębiania tajników Pilatesa na szkoleniach OM Pilates Matwork Instruktor

Aneta Figurska

Pilates Studio Szczecin
Pilates School - Szczecin, Warszawa, Gdańsk
OM Therapy School Szczecin, Warszawa

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

OM Therapy School- Gdańsk

+48 784610313
gdansk@openmindschool.pl