667 663 233 biuro@openmindschool.pl Zaloguj się

Blog

Jak zostać instruktorem Pilates Matwork?

Po pierwsze, czym jest Pilates?

Pilates to system ćwiczeń stworzony przez Josepha Pilatesa w celu wzmocnienia mięśni, zwiększenia elastyczności i poprawienia ogólnej kondycji. Pilates obejmuje ćwiczenia wzmacniające każdą z części ciała, pozwala na różne rodzaje aktywności. Joseph Pilates tworząc ten system ćwiczeń myślał przyszłościowo, dlatego popularność jego metody rozpowszechniła się dopiero na początku 21 wieku.

Dlaczego metoda Pilatesa jest tak popularna?

Pilates skupia się na rozwijaniu świadomości ciała, co daje możliwość stworzenia ćwiczeń i programów zapobiegających urazom kręgosłupa. Każde ćwiczenie jest wykonane ze skupieniem się na oddechu, odpowiedniej formie i odpowiednim wzorcu ruchowym. Ćwiczenia Pilates wykonane ze zrozumieniem i w odpowiedniej modyfikacji są bezpieczne dla każdego. Wzmacniają one mięśnie wewnętrzne, stabilizujące kręgosłup tzw. środek lub ”core” i inne stawy, poprawiają propriorecepcję, równowagę, koordynację mięśniową oraz obniżają stres.

Pilates jest uprawiany w centrach fitnessu, prywatnych studiach, klinikach rehabilitacyjnych i w szpitalach. Jego praktykowanie poprawia zarówno stan zdrowia sportowców, jak i klientów po urazach.

Rodzaje ćwiczeń pilatesowych

Podstawowym podziałem jaki rozróżniamy w przypadku ćwiczeń Pilates jest podział na ćwiczenia Matwork oraz Studio. Zajęcia Matwork odbywają się na matach (zarówno bez udziału żadnych dodatkowych sprzętów jak i z użyciem np. taśm, rollerów, dużych piłek itp.), natomiast zajęcia Studio odbywają się na dużych pilatesowych sprzętach takich jak: Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Spine Corrector czy Ladder Barrel. Matwork opiera się na 34 podstawowych ćwiczeniach, które dodatkowo można zmodyfikować przy użyciu drobnych sprzętów, w przypadku pracy na maszynach niektóre z tych ćwiczeń również znajdują przełożenie, jednak tutaj dochodzi większa ilość pozycji wyjściowych i płaszczyzn, w których się je wykonuje.

Jakie szkolenie wybrać i od czego zacząć?

Pierwszym etapem na drodze instruktora Pilates powinno być uzyskanie dyplomu Pilates Matwork Instructor. Z jakich modułów składa się to szkolenie?

  1. OM Pilates Basic&Intermediate– podczas tego modułu poznasz podstawowe informacje na temat metody Pilates, jej zasady i założenia oraz wszystkie 34 podstawowe ćwiczenia Matwork, których nauczał Joseph Pilates. Nauczysz się systematyki ich nauczania od poziomu podstawowego przez średniozaawansowany do zaawansowanego.
  2. OM Pilates Small Eqipment– znając już ćwiczenia Matwork dowiesz się jak zastosować 4 małe sprzęty (Body Ball, Easy Ball, Band oraz Roller) w celu ich modyfikacji. Dzięki temu znacząco poszerzysz swój repertuar ćwiczeń.
  3. OM Pilates Personal– na tym etapie połączysz niejako wiedzę z poprzednich dwóch modułów i poznasz w jakich terapeutycznych przypadkach możesz zastosować posiadaną już wiedzę. Dodatkowo nauczysz się jak zaplanować i przeprowadzić sesje personalne.
  4. OM Pilates Praktyka– przed egzaminem stacjonarnie spotykamy się na dniu praktycznym. W ciągu tego szkolenia przećwiczymy i powtórzymy lekcje na każdym poziomie zaawansowania
  5. OM Pilates Egzamin– cały tok szkoleń zakończony jest egzaminem teoretycznym i praktycznym z fragmentów prowadzenia zajęć.

Dyplom OM Pilates Matwork Instructor możesz uzyskać realizując szkolenia w formie online z Praktyką i Egzaminem w formie stacjonarnej w Warszawie i Szczecinie.

Czy szkolenie w formie online jest dla mnie?

Choć taka forma realizacji szkoleń jest obecnie bardzo często spotykana wielu z Was wciąż nie miało szansy sprawdzić się w takiej formie edukacji. W związku z tym chcemy przybliżyć jak to wygląda w Open Mind School.

Kariera instruktora Pilates jest ścieżką niezwykle satysfakcjonującą, ponieważ każdego dnia obserwujesz przemianę i wdzięczność swoich podopiecznych! Trening metodą Pilates pozwala im funkcjonować sprawnie i bez bólu. Nasz obecny tryb życia, wielogodzinne siedzenie, problemy z narządem ruchu nawet u nastolatków powodują zwiększone zapotrzebowanie na tego typu specjalistów.

Serdecznie zapraszamy do zgłębiania tajników Pilatesa w Open Mind School 🙂

SZKOLENIA
Open Mind School Figurska Spółka Jawna

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

STUDIO PILATES SZCZECIN
Open Mind Pilates Studio&School Aneta Figurska

+48 667 663 233
biuro@openmindschool.pl

KALENDARZ SZKOLEŃ